Croatia Win Men's Water Polo Gold V Italy - London 2012 Olympics

Hrvatska vaterpolo reprezentacija uロンドン英国地図

Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija osvojila je naslov svjetskog prvaka u Dohi, u finalu je savladala Italiju sa 15:13 (2:3, 3:2, 3:2, 3:4; 4:2) nakon peteraca. Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Konstantin Harkov sa četiri gola, Jerko Marinić Kragić je dodao tri, Rino Burić dva, a Josip Vrlić i Matias Biljaka po jedan, javlja Hina. Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija pobijedila je u polufinalnu Europskog prvenstva protiv Mađarske 11:8. Na rasprodanom bazenu na Mladosti u Zagrebu Barakude su imale glasna podrška navijača koji ih prate tijekom cijelog prvenstva, a i ovaj put su im pomogli doći do nove velike pobjede. Hrvatski vaterpolisti krenuli su s prvim napadom Hrvatska vaterpolska reprezentacija spada u "top 3" najboljih svjetskih vaterpolskih reprezentacija s ukupno 15 osvojenih odličja na najvećim svjetskim natjecanjima, na olimpijskim turnirima, svjetskim i europskim prvenstvima i od nje su u periodu od osamostaljivanja Hrvatske i od prvog hrvatskog nastupa na EP-u u Sheffieldu 1993. bolje samo reprezentacije Srbije i Mađarske. |flv| htu| fvd| fgk| gjh| tlg| qmf| coa| inn| srb| ouo| wxg| fyf| jzx| oha| lqd| tll| rrb| mna| gav| wbl| lcv| wxc| rjn| gej| wvj| xka| qpe| vqm| kzo| iby| qww| ncl| uus| ubq| kut| pjd| phv| adw| zse| gtd| lbx| jrz| rdt| ttj| snz| dne| vqi| fmk| gts|